معرفی وب سایت و کسب و کار شما
مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی - نسخه قابل چاپ

+- معرفی وب سایت و کسب و کار شما (http://trade.takbb.ir)
+-- انجمن: بخش‌‌های متفرقه Other (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: عمومی General (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- موضوع: مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی (/showthread.php?tid=4554)مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی - topwebb - ۱-۲۶-۱۳۹۸ ۱۲:۱۲ صبح

کلینیک روانشناسی

مشاوره درمان افسردگی


افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که در بعضی از افراد رشد می کند به طوری که فرد در درون خود احساس غم و نا امیدی و یا از دست دادن علاقه به چیزهایی می شود که پیش از این باعث خوشحالی یا لذت می شدند. این احساسات معمولا به همراه یک سری علائم و نشانه های روانی و فیزیکی هستند.
امروزه افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روانی در جهان محسوب می شود . متاسفانه تا امروز دلایل اصلی بروز این مشکل در افراد به روشنی مشخص نشده است اما واضح است افسردگی فقط به یک علت خاص محدود نمی‌شود.
گاهی این بیماری در پی ناملایمات زندگی، بیماری‌های جسمی یا سایر عوامل محرک بروز می‌کند و گاهی نیز به طور ناگهانی بدون اینکه با هیچ‌ یک از این موارد مرتبط باشد، ظاهر می‌شود. دانشمندان معتقدند عوامل متعددی در ابتلا به افسردگی نقش دارند. البته باید گفت که در سالیان گذشته ثابت شده است که این بیماری می تواند ریشه وراثتی نیز داشته باشد.
دانشمندان علوم روانشناسی معتقدند، افسردگی می تواند تاثیرات مخربی را چه از نظر جسمی و روحی بر روی افراد بگذارد و باعث ایجاد تغییراتی بر جنبه‌های هیجانی شناختی رفتاری و فیزیکی می‌شود. مشکلاتی نظیر غمگینی، اشک ریختن، عدم علاقه به کارها، نداشتن لذت در زندگی، کاهش میل جنسی، ناامیدی نسبت به آینده، بی‌انگیزگی، انزوا گرایی، پوچ‌گرایی، احساس شکست و بی‌فایدگی، باورهای بدبینانه، احساس گناه، حالات پرخاشگرانه، افکار خودکشی یا طرح نقشه برای خودکشی به دلیل احساس ناتوانی یا بی ارزشی، ناتوانی تمرکز و تصمیم‌گیری از اثرات هیجانی و شناختی است که در هنگام افسردگی به سراغ افراد می آیند.
همچنین مشاهده شده که برخی مشکلات رفتاری نیز نظیر آرام صحبت کردن و آرام راه رفتن، خستگی مفرط، کم‌تحرکی روانی حرکتی و گاهی برعکس پرتحرک روانی حرکتی، شلخته و کثیف بودن و اهمیت ندادن به بهداشت شخصی از مواردی است که فرد افسرده را درگیر خود کرده است.
این افراد بدلیل کم شدن ترشح هورمون های درونریز خود مانند هورمون احساس گرسنگی، اشتهای خود را از دست می دهند و دچار کمبود وزن می شوند.
افسردگی نه تنها بر روح وروان تاثیر دارد بلکه می تواند باعث بروز مشکلات فیزیولوژیکی نظیر اضافه یا کاهش حداقل پنج کیلو در ماه، بی‌خوابی یا پرخوابی، یبوست، اختلال سیکل ماهیانه افزایش زمان سیکل یا عدم آن، کاهش میل جنسی یا از دست دادن علاقه در فرد بیمار گردد.